Möt teamet

Vill du komma i kontakt med Grooo?

Maila, ring eller besök oss för alla frågor du kan tänkas ha gällande, rekrytering, roliga samarbeten eller kanske anställning hos oss?

Vänd dig gärna direkt till någon i teamet med din fråga (hela gänget är listat här nedan) eller mejla oss!

Floragatan 4B, Stockholm
+46 (0)8–408 017 40
info@grooo.com
LinkedIn

Connect with us

Anders Achilles
Founder & Head of Business

+46 73-980 69 69
Anders.Achilles@grooo.com
LinkedIn

Camilla Tykoson
Vice CEO & Business Developer

+46 70-717 68 00
Camilla.Tykoson@grooo.com
LinkedIn

Lisa Pihl
Talent Acquisition Consultant

+46 70-971 26 29
Lisa.Pihl@grooo.com
LinkedIn

Amanda Carlson
Talent Acquisition Consultant

+46 79-341 43 66
Amanda.Carlson@grooo.com
LinkedIn

Erika Stigulfsdotter Holmström
Talent Acquisition Consultant

+46 76-232 39 84
Erika.Holmstrom@grooo.com
LinkedIn

Martin Selin
Sourcing Manager

+46 70-939 24 00
Martin.Selin@grooo.com
LinkedIn

Olivia Strandberg
Talent Acquisition Consultant

+46 70-605 09 22
Olivia.Strandberg@grooo.com
LinkedIn

Rebecka Löfquist
Talent Acquisition Consultant

+46 70-453 15 43
Rebecka.Lofquist@grooo.com
LinkedIn

Jimmy Lundin
Talent Acquisition Consultant

+46 73-088 22 58
Jimmy.Lundin@grooo.com
LinkedIn

Sofia Lindquist
Talent Acquisition Consultant

+46 70-797 73 27
sofia.lindquist@grooo.com
LinkedIn

Emma Johansson
Talent Acquisition Consultant

+46 73-686 68 29
emma.johansson@grooo.com
LinkedIn

Lukas Nyberg
Talent Aquisition Consultant

+46 73 - 655 48 41
lukas.nyberg@grooo.com
LinkedIn

Frida Modig
COO (Parental leave)

+46 70-740 68 96
Frida.Modig@grooo.com
LinkedIn

Terese Stenlund
Client Manager & Talent Acquisition Consultant (Parental leave)

+46 70-953 23 15
Terese.Stenlund@grooo.com
LinkedIn

Ida Linnertorp
Talent Acquisition Consultant (Parental leave)

+46 70-747 09 82
Ida.Linnertorp@grooo.com
LinkedIn

Helena Westin
Chairperson of the board

+46 70-393 21 03
Helena.Westin@grooo.com
LinkedIn

Hör av dig till oss!

Det här formuläret är endast för företag. Är du privatperson och vill komma i kontakt med oss gällande jobbförfrågan klicka här.

  • Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.

Vår historia

I ständig förändring

Grooo startades 2010 under namnet Stockholm Headhunting. Under den tiden var headhunting, eller sourcing inom rekrytering nytänkande och något som främst gjordes i chefsrekryteringar.

Sedan dess har vi fortsatt utmana branschen med nya metoder och datadrivet tänk, och ofta långt utanför Stockholms gränser.

2019 valde vi därför att byta namn till Grooo, ett namn med tillväxt i fokus, som reflekterar vårt ursprung och har sikte på världen istället för enbart Stockholm.

Vårt löfte är att fortsätta utveckla branschen med teknologi, kreativitet och massor med kärlek.