Möt teamet

Vill du komma i kontakt med Grooo?

Maila, ring eller besök oss för alla frågor du kan tänkas ha gällande, rekrytering, roliga samarbeten eller kanske anställning hos oss?

Vänd dig gärna direkt till någon i teamet med din fråga (hela gänget är listat här nedan) eller mejla oss!

Floragatan 4B, Stockholm
info@grooo.com
LinkedIn

Connect with us

Mattias Sjöstrand
Affärsutvecklare

+46 72-902 99 92
mattias.sjostrand@grooo.com
LinkedIn

Ida Linnertorp
Team Manager

+46 70-747 09 82
Ida.Linnertorp@grooo.com
LinkedIn

Terese Stenlund
Head of Business

+46 70-953 23 15
Terese.Stenlund@grooo.com
LinkedIn

Lisa Pihl
Talent Acquisition Consultant

+46 70-971 26 29
Lisa.Pihl@grooo.com
LinkedIn

Olivia Strandberg
Talent Acquisition Consultant

+46 70-605 09 22
Olivia.Strandberg@grooo.com
LinkedIn

Rebecka Löfquist
Talent Acquisition Consultant

+46 70-453 15 43
rebecka.lofquist@grooo.com
LinkedIn

Catrin Fraghstedt
Talent Acquisition Consultant

+46-73 025 74 13
catrin.fraghstedt@grooo.com
LinkedIn

Honey Helensdotter
Talent Acquisition Consultant

+46 707-69 82 96
honey.helensdotter@grooo.com
LinkedIn

Hugo Lantz
Talent Acquisition Consultant

+46 707-87 42 14
hugo.lantz@grooo.com
LinkedIn

Danny Axiotis
Talent Acquisition Consultant

+46 73-534 88 61
danny.axiotis@grooo.com
LinkedIn

Catherina Tiflidou
Talent Acquisition Consultant

+46 70-730 26 67
catherina.tiflidou@grooo.com
LinkedIn

Tamar Tekle-Ghiorghis
Talent Acquisition Consultant

+46 765-68 79 66
tamar.tekle-ghiorghis@grooo.com
LinkedIn

Alice Fredberg
Talent Acquisition Consultant

+46 73-531 89 27
alice.fredberg@grooo.com
LinkedIn

Emelie Pettersson
Talent Acquisition Consultant

+46 73-626 11 34
Emelie.Pettersson@grooo.com
LinkedIn

Hör av dig till oss!

Det här formuläret är endast för företag. Är du privatperson och vill komma i kontakt med oss gällande jobbförfrågan klicka här.

  • Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.

Vår historia

I ständig förändring

Grooo startades 2010 under namnet Stockholm Headhunting. Under den tiden var headhunting, eller sourcing inom rekrytering nytänkande och något som främst gjordes i chefsrekryteringar.

Sedan dess har vi fortsatt utmana branschen med nya metoder och datadrivet tänk, och ofta långt utanför Stockholms gränser.

2019 valde vi därför att byta namn till Grooo, ett namn med tillväxt i fokus, som reflekterar vårt ursprung och har sikte på världen istället för enbart Stockholm.

Vårt löfte är att fortsätta utveckla branschen med teknologi, kreativitet och massor med kärlek.